Stockholm stránky - hlavná strana

 MENU  

Mexická kuchyňa  » 
Prísady  
» 
Mäso  
» 
História  
» 
Výnimočnosť  
» 
Tortilla  
» 
Nápoje 
» 
Jedálniček dňa
  » 
Fast Food 
» 

 REKLAMA  

 

 

 NÁVŠTEVY  

 
 
 NEPREHLIADNITE
Tortilla - ©copyright
Napoje
Prísady
 
 EDITORIAL
 

Vitajte na stránkach, ktoré vznikli z materiálov pre školský projekt. Celé úsilie, ktoré dalo vzniknúť webovým stránkam preto chcem venovať Martinke, človeku, bez ktorého by nevznikali mnohé ďalšie weby, lebo je mi motiváciou a motorom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a nájdete témy, ktoré hľadáte.

 
 
 PARTNERI a ZAUJÍMAVÉ LINKY
 
  O Mexiku - www.mexiko.elsalvador.sk
stránky o El Salvadore - elsalvador.sk
Počítačové hry - www.slovenciny.com
 
 

Výnimočnosť

Mexická kuchyňa je naozaj výnimočná. Teraz to nie je preto, že by sme ju chceli vychvaľovať kvôli školskej práci a podobne, ale naozaj pre jej vlastnosti. Z histórie a jej vzniku vieme, že vznikala osobitne od ostatných, ukrytá v krajine Indiánov bez vplyvov Afriky, Európy, nejakej korenenej cesty či cestovateľom.

Jej výnimočnosť je práve v tom, že pravé mexické jedlo je možné spraviť naozaj asi len v Mexiku a to dokonca len v určitých oblastiach niektoré druhy jedál. Niektoré suroviny je totiž naozaj veľký problém zohnať. Veď viete si predstaviť na našom trhu zohnať len tak ľahko suroviny ako listy avokáda (anýzová vôňa), niektoré druhy papričiek, či špeciálne oregano, niektoré časti kaktusov.

paprickyMnohé plodiny možno vypestujeme u nás, alebo v niektorých pestovateľských centrách, no nikdy nebudú tým pravým originálom.

V Mexiku fungujú a žijú špecialisti, ktorí vedia rozoznať a venujú sa pestovaniu rôznych druhov papričiek. Na tom, aká chuť bude záleží na viacerých faktoroch, pôda, podnebie, zrážky, poloha, svetlo ale aj veternosť.

Možno to znie divne, ale áno aj na takýchto veciach záleží a medzi sebou sa navzájom ovplyvňujú. Najznámejšie papričky sú jalapeno, habanero, chiptotle, morita či serrano.

 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   MEXICKAKUCHYNA.naetoo.com  - Z lásky venované Maťke
Školský projekt. Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje