Stockholm stránky - hlavná strana

 MENU  

Mexická kuchyňa  » 
Prísady  
» 
Mäso  
» 
História  
» 
Výnimočnosť  
» 
Tortilla  
» 
Nápoje 
» 
Jedálniček dňa
  » 
Fast Food 
» 

 REKLAMA  

 

 

 NÁVŠTEVY  

 
 
 NEPREHLIADNITE
Tortilla - ©copyright
Napoje
Prísady
 
 EDITORIAL
 

Vitajte na stránkach, ktoré vznikli z materiálov pre školský projekt. Celé úsilie, ktoré dalo vzniknúť webovým stránkam preto chcem venovať Martinke, človeku, bez ktorého by nevznikali mnohé ďalšie weby, lebo je mi motiváciou a motorom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a nájdete témy, ktoré hľadáte.

 
 
 PARTNERI a ZAUJÍMAVÉ LINKY
 
  O Mexiku - www.mexiko.elsalvador.sk
stránky o El Salvadore - elsalvador.sk
Počítačové hry - www.slovenciny.com
 
 

Zloženie jedálnička

Ak by sme mali spraviť prierez premerným denným jedálničkom Mexičana, potom by vyzeral asi nejako tak, ako uvedieme v tejto sekcii.

Desayuno
Je prvé jedlo, ktoré sa začína hneď po prebudení. Ním sa začína deň a je strohé, skladá sa zo šálky kávy alebo čokolády, pečiva či sladkého pečiva

Almuerzo
Pred obedom alebo na obed sa dávajú druhé raňajky. Malo by ísť o sýtejšie jedlo, ktoré aj zasýti aj posilní, ako napríklad vaječné huevos rancheros, fazuľové jedlo, alebo syrové vajcia so salsou. K tomu ako inak tortilla a kávička.

Comida
Hlavné jedlo dňa. Okolo druhej až po piatu hodinu poobede. Jeho úvod plní polievka. Následne potom časté je menšie jedlo z cestovín, či ryže, a následne potom hlavný chod z rýb, hydina, alebo rôzne iné mäso dostatočne ochutené zeleninovou oblohou, či doplnkami zo zeleniny. Hlavný chod sprevádzajú tortilly, šaláty a fazule na storaký spôsob. Výrazné prísady dodávajúce chuť sú cesnak, cibuľa, papričky chilli a rôzne iné aromatické či chuťové koreniny. Káva po jedle spraví dobre. Príklady comidy sú napríklad: sopa (polievka), pescado y legumbres, platillo fuerto, sopa seca, frijolles a iné.

Merienda
Ľahká večera akoby zo zvyškov hlavnej Comidy, dochutená o nové prísady, zabalená do tortilly, alebo na spôsob v zemiakovej placke podávaného soté, si Mexičania tieto zvyšky ešte upravia a miesto našej zemiakovej, oni použijú tortillu. Samozrejme, ak z Comidy neostáva časť, ktorá plní všetky hodnoty večere, pripraví sa aj hovädzie mäso, či bravčovina. Je to jedlo od ôsmej až po pol desiatu hodinu.

Cena
Meriendu môžeme nahradiť oveľa bohatšou Cenou. Je to viac násobný chod jedál, ktoré už ale nebývajú zvyškami z comidy. A pre dlhodobejšiu konzumáciu ale aj príležitosti sa konzumuje od ôsmej až po pol noc.
 
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   MEXICKAKUCHYNA.naetoo.com  - Z lásky venované Maťke
Školský projekt. Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje