Stockholm stránky - hlavná strana

 MENU  

Mexická kuchyňa  » 
Prísady  
» 
Mäso  
» 
História  
» 
Výnimočnosť  
» 
Tortilla  
» 
Nápoje 
» 
Jedálniček dňa
  » 
Fast Food 
» 

 REKLAMA  

 

 

 NÁVŠTEVY  

 
 
 NEPREHLIADNITE
Tortilla - ©copyright
Napoje
Prísady
 
 EDITORIAL
 

Vitajte na stránkach, ktoré vznikli z materiálov pre školský projekt. Celé úsilie, ktoré dalo vzniknúť webovým stránkam preto chcem venovať Martinke, človeku, bez ktorého by nevznikali mnohé ďalšie weby, lebo je mi motiváciou a motorom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a nájdete témy, ktoré hľadáte.

 
 
 PARTNERI a ZAUJÍMAVÉ LINKY
 
  O Mexiku - www.mexiko.elsalvador.sk
stránky o El Salvadore - elsalvador.sk
Počítačové hry - www.slovenciny.com
 
 

História

dobyvatelZa dávnych dôb, ako sme tu už hovorili, prišli Španieli dobiť tento kraj, ale tým že neprinášali so sebou žiadne ženy, boli muži odkázaní na rýchlokuchárov a to, čo si sami našli a pripravili. Samozrejme, že po ich príchode im zachutili miestne jedlá.

A práve dnešná kuchyňa je potomkom pôvodnej Aztéckej kuchyne. Niečo, čo nám prežilo z tejto civilizácie a žije dodnes, takmer na celom svete, a pritom ide o bohatstvo možno pre mnohých oveľa cennejšie, dobré jedlo. Dnešná mexická gastronómia, ktorá nie je o novinkách ale je odvodená z klasickej kuchyne je celá Aztécka.

Španielom sa strava, ktorá všetko pre svoj vznik našla na miestnych poliach a v poľnohospodárstve, páčila a tak sa nám zachovala dodnes, pričom ju sami priveľmi neovplyvňovali tou, ktorá bola charakteristická pre Európu.

Dnes je vplyvov viacero, no stále sa uchováva a nezmizne.
Pôvodne Indiáni nepoznali tuk. Respektíve nepoznali jeho funkciu k vareniu a vlastnosti. Tuk do kuchyne priviedli až Španieli dovezením prasiat.

historický

Divé prasatá boli bežné v lesoch, no využívané skôr pre mäso, ako na tuk. Práve tuk pomohol k obľube bravčového mäsa.

 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   MEXICKAKUCHYNA.naetoo.com  - Z lásky venované Maťke
Školský projekt. Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje