Stockholm stránky - hlavná strana

 MENU  

Mexická kuchyňa  » 
Prísady  
» 
Mäso  
» 
História  
» 
Výnimočnosť  
» 
Tortilla  
» 
Nápoje 
» 
Jedálniček dňa
  » 
Fast Food 
» 

 REKLAMA  

 

 

 NÁVŠTEVY  

 
 
 NEPREHLIADNITE
Tortilla - ©copyright
Napoje
Prísady
 
 EDITORIAL
 

Vitajte na stránkach, ktoré vznikli z materiálov pre školský projekt. Celé úsilie, ktoré dalo vzniknúť webovým stránkam preto chcem venovať Martinke, človeku, bez ktorého by nevznikali mnohé ďalšie weby, lebo je mi motiváciou a motorom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a nájdete témy, ktoré hľadáte.

 
 
 PARTNERI a ZAUJÍMAVÉ LINKY
 
  O Mexiku - www.mexiko.elsalvador.sk
stránky o El Salvadore - elsalvador.sk
Počítačové hry - www.slovenciny.com
 
 

Nápoje

Ak máme hneď uviesť príklad typického mexického nápoja, mnohých už možno napadli rôzne pálenky, tequila a podobne. Začneme však z gastronomického hľadiska. Veľmi je obľúbené klasické pivo.

Známa je najmä u starších šťava pulque, čo je vykvasená šťava plodov agave maguey, ktorá sa podobá na slovenský burčiak. Najtypickejší však je nepochybne atole. Rozvarená vrstva kukurice, ktorá s vodou a jednoduchými prísadami dá nápoju hustejšiu konzistenciu, ale po prečistení dužín a hmotnejších častí aj chuť.

Atole je tisíc rokov starý nápoj a jeho výroba sa takmer vôbec za ten čas nezmenila. Napríklad aj takú čokoládu, a praskli tam aj nejakú tú chilli papričku, či trochu cukrovej trstiny. No a aby sme nevynechali aj ten tvrdý aljkohol spomenieme aj ten. Áno, takže...

 

Káva
kavaMexická káva, áno, jeden z najdôležitejších nápojov, ktoré v krajine vládnu. Kaviarničky, alebo len také posedenia pre robotníkov a podobne.

Práca pri káve... veď najmä naše ženy a ženská časť rodiny istotne pozná nejaké tie telenovely z mexickéh prostredia, pokrekrúcaných životných úloh, ale veľmi často práve z prostredia kávových magnátov, či obchodníkov s inými plodinami.

Veď práve pracháči majú možnosti, a telenovela nemôže byť len o chudobných ľuďoch. Káva hrá veľmi dôležitú úlohu aj v ekonomike. Kvalita kávy v Mexiku sa vyrovnáva káve z Kolumbie a Brazílií.

 

Tequilla
tequilaPije sa so soľou a šťavou z citróna. Niekto nato používa malý tanierik a niekomu stačí vlastná ruka.

Ak sme v samotnom Mexiku a máme mexickú tequilu, ktorá neprešla hranicami, možno má v sebe aj guzanu. Húseničku, ktorú zje ten, čo dopije fľašku.

Sú rôzne druhy Tequil. Tie, ktoré sú na našom trhu však žiadne húseničky nemajú, toho sa báť nemusíte.

 

 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   MEXICKAKUCHYNA.naetoo.com  - Z lásky venované Maťke
Školský projekt. Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje