Stockholm stránky - hlavná strana

 MENU  

Mexická kuchyňa  » 
Prísady  
» 
Mäso  
» 
História  
» 
Výnimočnosť  
» 
Tortilla  
» 
Nápoje 
» 
Jedálniček dňa
  » 
Fast Food 
» 

 REKLAMA  

 

 

 NÁVŠTEVY  

 
 
 NEPREHLIADNITE
Tortilla - ©copyright
Napoje
Prísady
 
 EDITORIAL
 

Vitajte na stránkach, ktoré vznikli z materiálov pre školský projekt. Celé úsilie, ktoré dalo vzniknúť webovým stránkam preto chcem venovať Martinke, človeku, bez ktorého by nevznikali mnohé ďalšie weby, lebo je mi motiváciou a motorom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a nájdete témy, ktoré hľadáte.

 
 
 PARTNERI a ZAUJÍMAVÉ LINKY
 
  O Mexiku - www.mexiko.elsalvador.sk
stránky o El Salvadore - elsalvador.sk
Počítačové hry - www.slovenciny.com
 
 

Fast Food - rýchle občerstvenie v Mexiku

jedlo       Rýchle občerstvenie, alebo ako my poznáme aj podľa výstižnejším názvom fastfood, je v Mexiku veľmi obľúbvený spôsob stravovania. Kdekoľvek na ulici je možné nájsť stánky s najrozličnejšími druhmi plodín, jedál, techník úprav, smaženia, dusenia potravín a podobne. 

Od skorého rána vyťahujú stánkari svoje bicyklové stánky, otvárajú pod bytom v priestoroch svoje stánky a ponúkajú za pár desiatok minút prvé jedlá.

      Takmer na každom kroku sa dostanete ku tamales, kukuričné listy plnené koreneným mäsom, či kombináciou syra. Behom dňa sa môže v stánkoch zmeniť ponuka, takže sa napríklad k polievkam dostanete v čase pred Comidou či počas nej, neskôr už zase nie. Záleží od ponuky. Kukuricovú polievku chilli muendo, alebo držkovú polievku. Tá je tu veľmi obľúbená.

Robotníkom počas dňa zas poskytuje množstvo stánkov, ktoré sú otvárané práve pre ten účel, zasýtiť robotníkov v čase ich prestávky, aby im nahradili clekom ich stravu.

 

      Predajne, ktoré sa špecializujú na širšiu ponuku jedál fast food majú samozrejme dostupnosť svojich jedál bohatšiu.

 

jedloVečer stánky ponúkajú už nám známe quesadillas, anchiladas či antojitos, drobné pochúťky, ktoré sa môžu podávať na tácky, do tortily, či tortilových kornútov. Rôzne iné špeciality, sladkosti, alebo mäso.

Celkom iná kategória Fast Foodov známych medzinárodných sietí, ktoré i tak pochádzajú od severných susedov ale nebudeme spomínať, lebo našim zámerom bolo predstaviť aspoň trochu mexickú kuchyňu.

 

 

A nakoniec jedna zaujímavosť

Viete kde vznikla žuvačka? Nie v Amerike (v USA), ako si mnohí mysleli a stále myslia, možno práve príchodom vojakov do Európy, keď miestnych neraz očarili kúzlom a chuťou tohto vynálezu. Žuvačka vznikla v Mexiku z ich „chicle“, gumovitej látky zo stromu známeho ako Manilkara Zapota. To je prekvapenie, čo?
 

 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   MEXICKAKUCHYNA.naetoo.com  - Z lásky venované Maťke
Školský projekt. Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje