Stockholm stránky - hlavná strana

 MENU  

Mexická kuchyňa  » 
Prísady  
» 
Mäso  
» 
História  
» 
Výnimočnosť  
» 
Tortilla  
» 
Nápoje 
» 
Jedálniček dňa
  » 
Fast Food 
» 

 REKLAMA  

 

 

 NÁVŠTEVY  

 
 
 NEPREHLIADNITE
Tortilla - ©copyright
Napoje
Prísady
 
 EDITORIAL
 

Vitajte na stránkach, ktoré vznikli z materiálov pre školský projekt. Celé úsilie, ktoré dalo vzniknúť webovým stránkam preto chcem venovať Martinke, človeku, bez ktorého by nevznikali mnohé ďalšie weby, lebo je mi motiváciou a motorom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a nájdete témy, ktoré hľadáte.

 
 
 PARTNERI a ZAUJÍMAVÉ LINKY
 
  O Mexiku - www.mexiko.elsalvador.sk
stránky o El Salvadore - elsalvador.sk
Počítačové hry - www.slovenciny.com
 
 

Mäso

Tu to trochu zaváňa exotikou. Ale k tomu sa dostaneme. Prevláda hovädzie mäso. Ale samozrejme v značnej miere aj bravčové a hydina. Bravčové mäso a jeho prísun znamenal aj prísun ďalšej plodiny, o ktorej dovtedy Indiáni nevedeli a to je tuk.

Z každého si na miestnych trhoch je možno vybrať to svoje. Kurčatá, kačice, a iná hydina je vykrmovaná kukuricou a pre kvalitnejšie mäso samozrejme je jej umožnené vybehať sa po tráve.

Tou exotickou špecialitou je práve fakt, že je sa možné dostať aj k leguániemu mäsu, pásovcovi a nerobí problém ani zohnať mäso zo zvieraťa podobné kapibare.

Ak hľadáte trochu neobvyklé oškvarky, je možné dostať chicharrón, čo je pražená bravčová koža, ktorá sa je takto suchá s pečivom, prípadne zeleninou. Veľmi časté sú trhy s klobáskami, špeciálnymi druhmi salám, no klobásky majú v spracovaní mäsa qa produktoch z neho významnú úlohu.

Veľmi dôležitú úlohu v gastronómii mexickej kuchyne hrá aj mäso z morských živočíchov. Veď keď si predstavíme, Mexiko obmíva z východnej strany značne takmer celý karibský záliv a z jeho západnej strany zas jeho hranice tvorí Tichý oceán.

To je perfektná príležitosť dať priestor aj tomuto druhu mäsa. A samozrejme Mexičania ho naplno využívajú.  

 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   MEXICKAKUCHYNA.naetoo.com  - Z lásky venované Maťke
Školský projekt. Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje